Spotkanie odbędzie się w czwartek 1 grudnia 2022, na naszym Wydziale, w sali 2003, o godzinie 11:00

Wszystkich zainteresowanych problemem zagrożenia klimatycznego zapraszamy do udziału w wydarzeniu pod hasłem: „Otwartość dla sprawiedliwości klimatycznej. Nauka – przyroda – społeczeństwo". Spotkanie odbędzie się we czwartek 1 grudnia 2022, na naszym Wydziale, w sali 2003, o godzinie 11:00. Podczas seminarium przyjrzymy się bliżej zjawisku sprawiedliwości klimatycznej. Zastanowimy się w jaki sposób otwarta nauka może pomóc w dążeniu do sprawiedliwości klimatycznej i czy naukowcy mogą współpracować z ruchem klimatycznym. Razem z zaproszonymi prelegentami spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak kryzys klimatyczny jest postrzegany w biologii, ekonomii, prawie i kulturoznawstwie. Dowiemy się jakie rozwiązania w sprawie kryzysu klimatycznego proponuje Miasto Białystok.

Prelegentami na spotkaniu będą:

prof. dr hab. Andrzej Górniak z Katedry Ekologii Wód naszego Wydziału,

mgr Wojciech Zoń z Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego i Europejskiego (Wydział Prawa, Europe Direct Podlaskie),

dr Edyta Sidorczuk-Pietraszko z Zakładu Zrównoważonego Rozwoju Katedry Rozwoju Społeczno – Gospodarczego (Wydział Ekonomii i Finansów),

dr Karolina Wierel z Zakładu Studiów nad Kulturą i Mediami (Instytut Studiów Kulturowych),

Ewa Kułakowska z Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białystoku.

Zarejestruj się https://tiny.pl/wc1kn i przyjdź na spotkanie.

Więcej informacji dostępnych jest na poniższych stronach internetowych:
[STRONA 1] oraz [Strona 2]

Wydarzenie zostało objęte patronatem Rektora Uniwersytetu w Białymstoku, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Koalicji Otwartej Edukacji. Współorganizatorem seminarium jest Europe Direct Podlaskie.