W dniu 20 października 2015 r. o godzinie 13.00, w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się uroczystość upamiętnienia osoby i dzieła Pani Profesor Aliny Myrchy – założycielki Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.

W dniu 20 października 2015 roku w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1J odbyła się uroczystość nadania auli głównej imienia Profesor Aliny Myrchy, założycielki Instytutu.

W czasie uroczystości Dziekan Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB, dr hab. Iwona Ciereszko, prof. UwB odsłoniła tablicę pamiątkową Profesor Aliny Myrchy. Osobę Pani Profesor upamiętnili także: prof. Leonard Etel, rektor Uniwersytetu w Białymstoku, prof. Maciej Gliwicz z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Jan Taylor z Instytutu Biologii UwB oraz dr hab. Elżbieta Kulikowska-Karpińska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Uroczystość uświetnił koncert kameralny studentów i pracowników Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina oraz występ Chóru UwB.

Zdjęcia z uroczystości dostępne są w galerii.

Zachęcamy także do obejrzenia filmowej relacji z uroczystości przygotowanej przez Podlaską Akademicką Telewizję Internetową.